زمینه های فعالیت

کسب و کار ما

گروه جهانپارس، در سه بخش تخصصی به شرح ذیل از سوی سازمان برنامه و بودجه احراز صلاحیت شده است:

• پیمانکاری
• طرح و ساخت (EPC)
• مشاوره (مهندسی)

نفت و گاز

پس کشف نفت در سال 1287 در شهر مسجدسلیمان، همواره نفت نقشی پر رنگ در اقتصاد و توسعه مملکت ایفا نموده است. توسعه میادین نفتی به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام و همچنین ساخت تاسیسات پالایشی در جهت بهره مندی از عواید زنجیره ارزش صنایع پایین دستی، همواره از رئوس برنامه های صنعت نفت کشور بوده است. جهانپارس به دلیل تاسیس در مناطق نفتخیز جنوب، از دوره های اولیه توسعه صنعت نفت کشور در حوزه های تاسیسات سطح الارضی، طرح های ازدیاد برداشت، پالایشگاه های نفت و گاز، خطوط انتقال، ترمینال و مخازن نگهداری و ایستگاه های تقویت فشار فعال بوده است و پروژه های متعددی را با موفقیت تحویل نموده است.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر

پتروشیمی و شیمیایی

بی شک بهره مندی از منابع سرشار گاز طبیعی، دسترسی به آب های آزاد و وجود نیروی کار متخصص، توسعه صنعت پتروشیمی را به عنوان یکی از مهمترین پیشرانه های اقتصاد کشور، به یک مسیر راهبردی تبدیل ساخته است. از زمان شکل گیری صنعت پتروشیمی، جهانپارس پروژه های متعددی را در اقتصی نقاط کشور اجرا نموده است.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر

نیرو و انرژی های تجدید پذیر

تامین انرژی یکی از اصلی ترین الزامات توسعه در جهان می باشد. تمرکز بر سوخت های فسیلی طی یک قرن گذشته، پیامدهای زیست محیطی ناگواری برای جهان قرن بیست و یکم پدید آورده است. از این رو طی دو دهه گذشته تلاش بر توسعه منابع جایگزین و سازگار با طبیعت بوده است.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر

معادن و فلزات

صنایع معدنی اعم از فلزی و غیر فلزی، رشد بی نظیری را طی یک دهه گذشته تجربه نموده است. ایران با بهرهمندی از وفور تنوع و تعدد کانی های معدنی موقعیت ممتازی از این منظر در جهان دارا می باشد. گروه جهانپارس از زمان احداث نخستین واحدهای صنعتی مادر همچون فولادسازی، حضور خود در این عرصه نمایان نموده است.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر

زیر ساخت

توسعه و احداث تاسیسات و ابنیه زیرساختی از دیگر حوزه های فعالیت گروه جهانپارس می باشد. جهانپارس با اتکا به ظرفیت بالای تجهیرات و ماشین آلات و توان فنی مهندسی خود امکان اجرای طیف گسترده ای از پروژه های زیرساختی را دارد.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر

آب

جهانپارس پروژه های متعددی را در خصوص انتقال و تصفیه آب اعم از شهری و صنعتی اجرا نموده است. طی سالیان گذشته با توجه بحران کمبود در جهان، جهانپارس به عنوان یک ارائه دهنده راهکارهای تکنولوژی محور، همکاری های گسترده ای با شرکت دانش بنیان صاحب تکنولوژی در خصوص تکنولوژی های نوین تولید و تصفیه آب شکل داده است.

پروژه های مرتبط اطلاعات بیشتر